Andrzej Duda, prezydent Polski, mianował Artura Sobonia na stanowisko członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego. Oficjalna nominacja odbyła się 6 grudnia w Pałacu Prezydenckim.
Soboń, pełen wdzięczności za powierzoną mu funkcję, podzielił się tą wieścią na swoim profilu w mediach społecznościowych, gdzie udostępnił również zdjęcie dokumentu z oficjalną nominacją prezydencką.
W swoim poście wyraził swoją wdzięczność dla prezydenta Andrzeja Dudy za mianowanie go na to prestiżowe stanowisko. Podziękował również Adamowi Glapińskiemu, prezesowi NBP, za zaufanie i Mateuszowi Morawieckiemu, premierowi Polski, za jego aprobatę. Zadeklarował, że przez najbliższe 6 lat będzie wiernie służył Polsce i polskiemu złotemu jako integralna część zarządu banku centralnego.
Zgodnie z prawem, członkowie zarządu NBP są mianowani i odwoływani przez prezydenta, na wniosek prezesa banku centralnego. W skład zarządu może wchodzić od siedmiu do dziewięciu osób, w tym przewodniczący i od sześciu do ośmiu członków zarządu.
Obecnie w skład zarządu NBP wchodzą: Adam Glapiński (prezes NBP), Marta Kightley (wiceprezes NBP – pierwszy zastępca prezesa NBP), Adam Lipiński (wiceprezes NBP), Marta Gajęcka, Paweł Mucha, Piotr Pogonowski, Rafał Sura, Paweł Szałamacha oraz nowo mianowany Artur Soboń.
Artur Soboń to polityk związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Od stycznia 2022 roku pełnił funkcję wiceministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Został wybrany na posła Sejmu X kadencji z listy PiS w wyborach parlamentarnych.
Przed objęciem stanowiska wiceministra finansów, Soboń pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, na które został powołany 7 lutego 2018 roku. Jako poseł brał udział w pracach Parlamentarnego Zespołu ds. Reindustrializacji Polski i Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Lotników Polskich. Był również członkiem komisji obrony narodowej i finansów publicznych.
Początki kariery politycznej Artura Sobonia wiążą się ze Świdnikiem, gdzie w 2006 roku pracował na stanowisku Sekretarza Miasta. W latach 2006-2010 był radnym powiatu, a w okresie od 2010 do 2015 roku zasiadał w sejmiku województwa lubelskiego.